ریاضی درس می خوانم معدل دبیرستان من 43/18 است پارسال پیش دانشگاهی بودم اواسط x

ریاضی درس می خوانم معدل دبیرستان من 43/18 است پارسال پیش دانشگاهی بودم اواسط... دیشب خواب دیدم که در مجلس روضه خوانی امام حسین دارم خدمت میکنم و چای ...
... خواب میبینم که در مسجدم و میخواهم نماز جماعت بخوانم ولی یا نمیرسم یا نماز ...
... ای را در خواب دیدم که ایشان دست بر گردنم انداخته وصورت مرا بوسید 30 ساله لیسانس ...
... ام را تغییر داده و از پسر تبدیل به دختر شده ام . تقریبا از روی اجبار تعبیر ...
... زیر در خواب چیست؟ 1-گرفتن ماهی بزرگ با قلاب ماهیگیری 2-درددل کردن زن ...
... مسواك زدن در خواب را بفرمائید در خواب با وسواس زیاد در حال مسواك زدن بودم. ...

... تغذیه ماه ششم بارداری چیست؟ ...
... در افزا ...
... آیا قرص مخمر آبجو عوارضی دارد؟ ...
... وقت پیش در یکی از سایت ها خوندم که برای افزایش وزن و چاق شدن صورت شیر خشک ...
... رزیم غذایی برای تقویت تخمدان ...
... "پخته" چه فواید ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

ریاضی درس می خوانم معدل دبیرستان من 43/18 است پارسال پیش دانشگاهی بودم اواسط
سلام من در رشته ی ریاضی درس می خوانم معدل دبیرستان من 43/18 است پارسال پیش دانشگاهی بودم اواسط اذر ماه بود كه به طور ناگهانی دركف دستهایم احساس دردوسوزش شدید كردم به طوری كه قادربه نگه داشتن چیزی با دستهایم نبودم ونمی توانستم قلم را نگه دارم وبنویسم همینطور از درس ومدرسه عقب ماندم وامتحانات نوبت اول را با منشی دادم ومعدلم 53/15 شد وهمچنین به دنبال دلیل بیماری ام به پزشكان متعدد مراجعه وازماشات وكارهای لازم را انجام میدادم ولی به هیچ نتیجه ای نمی رسیدم تا اواخر اسفند ماه بود كه به پیشنهاد یكی از اشنایان به روانپزشك مراجعه كردم ایشان دلیل بیماری من را اضطراب زیاد تشخیص داده ودرمان راشروع كردند اما اواخر اردیبهشت بود كه با چند بار تغییر دوز دارویی حدود یك ماه بهتر شدم تمامی جزوههای درسی را كپی كردم ودرس را شروع كردم امتحانات نوبت دوم را با معدل 85/13 به پایان رساندم ودو هفته برای كنكور درس خواندم دوباره دردمن شروع شد تمام اینها دلیل ناكامی من در كنكوربودتابستان برای معالجه به تهران رفتم واینك بامصرف داروها دستهایم خوب است اما چندهفته است كه هنگام مطلعه دچار استرس زیادی میشوم تا جایی كه لرز می گیرم وگریه میكنم لطفا من را جهت كاهش استرس وبهبود كیفیت و كمیت مطالعه ام راهنمایی كنید درضمن دقت من نیز خیلی كم است واشتباههای ناشی از بی دقتی زیاد دارم در این مورد نیز من را راهنمایی كنید با تشكر

شنبه 9/10/1385

پاسخ :
با سلام.
اگر الآن هم دارو مصرف می کند معمولاً داروهایی که برای کنترل و مهار اضطراب داده می شود نتایج خوبی دارند و به شما کمک می کند که زودتر خوب شوید. اولاً به آن توصیه هایی که پزشک شما دارند توجه کنید. ایشان برای شما توضیح می دهند که پس از مصرف دارو چه حالت هایی در شما به وجود می آیند و خواهند گفت که چه چیزها و حالت هایی عادی است و باید انتظار داشته باشید.
و اما پیش نهاد ما به شما:
1. شما حق دارید که بابت کاهش نمرات خود ناراحت باشید. چون با معدل خوبی دیپلم گرفته اید و این معدل خوب نشانه ی لیاقت، هوش خوب و زحمات شماست که بابت آن به شما تبریک می گوییم. به یاد داشته باشید که معدل، تأثیر مثبت در کنکور دارد و کمتر کسی می تواند چنین معدلی به دست آورد و همین یک پس انداز خوب برای کنکور شماست.
2. شما باید در اولین فرصت با کنترل افکار و هیجان خود زمینه ی موفقیت در آینده را ایجاد کنید. یعنی به جای پافشاری، فکر کردن و غصه خوردن در مورد گذشته، فقط و فقط به آینده فکر کنید و به خود بگویید: "از حالا به بعد چه کاری می توانم انجام دهم که آینده ام قشنگ تر شود؟ برای گذشته که کاری نمی توانم انجام دهم." خلاصه ی کلام آرامش شماست که موجب یادگیری عمیق شما می شود و تا آرامش نداشته باشید درس خواندن شما آن تأثیری را که می خواهید نخواهد داشت.
3. یک ورزش ساده، راحت و کوتاه مدت به شما کمک می کند که آرام تر باشید. مثل نرمش های ساده ی خانگی.
4. تمرینات شل و سفت کردن عضلات به همراه تنظیم تنفس هم می تواند خیلی مفید باشد.
5. مطالعه همراه با خلاصه نویسی، درست کردن کارت های خلاصه درس (مثل جعبه ی لایتنر)، دشته بندی مطالب درس ها، گذاشتن رمز و کد و ... به یادگیری عمیق تر شما کمک می کند.
6. مراقب باشید که بی دقتی، استرس و دلهره را به خود تلقین نکنید. چون ما فکر می کنیم یک کمی به خود تلقین کرده اید. این طور نیست؟ چون معدل شما نشان می دهد که دقت و تمرکز خوبی داشته اید. آن را دست کم نگیرید.
7. تا به حال فکر کرده اید که برای شناخت و درمان مشکل خود به پزشک دیگری به جز روان پزشک مراجعه کنید؟ از کجا معلوم که منشاء آن چیزی به جز مسائل روحش باشد؟ و شاید مسائل روحی آن را تشدید کند؟
خدانگهدار

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... طول تاریخ ...
... سال ۱۳۶۴ چه ماهی و چه روزی ا ...
... تحقیق كلاسی می خواستم؟ 2.دربارهی نظام توزیع تحقیق كلاسی میخواستم؟ 3.چند ...
... قطب جنوب خانه با یخ می سازند و در ان زندگی می كنند سردشان نمی شود .چرا؟ ...
... معنای لغوی واصطلاحی فرهنگ وتمدن چیست؟ ...
... پادشاه ایران چه اشخاصی بوده اند؟ به نظر شما ایران قبل از اسلام موفق تر ...

... رشته ریاضی هستم ومعدل سال قبلم 17 وسال قبلش 19.65 بوده من افت تحصیلی شدیدی ...
... راهنمایی هستم معدلم 82/19شده می خواستم برای برنامه ریزی درسی برای عید من ...
... هستم. نیاز به برنامه ریزی تحصیلی دقیق دارم برای امتحانات نهایی. فشردگی ...
... ا ...
... داریم در حال گذراندن پیش دانشگاهی است متاسفانه گاهی از اوقات بطور كلی ...
... دانش اموز مدرسه ی تیزهوشان شهرستان گناباد می باشم متاسفانه من در برنامه ...

سایر مطالب

سایر مطالب

سایر مطالب

*